Bizden Haberler

Haber Detay

PANDEMİ SÜRECİ NEDENİYLE OKUL İÇİNDE ALINAN TEDBİRLER

1.Öğrencilerin sınıf içerisinde sosyal mesafe kuralı gereği bir araya gelip temastan kaçınmaları için halılar kaldırılmış, bu sayede masalar sınıfın her yerine aralıklı olarak yerleştirilmiştir.

 

2.Sınıf içerisindeki masa sayıları artırılarak her masada iki öğrenci oturacak şekilde oturma düzeni ayarlanmıştır. Sandalyeler arasında sosyal mesafe kuralı dikkate alınmıştır.

 

3.Öğrenci kırtasiye malzemeleri bireysel kutular içine konularak temas en aza indirilmiştir.

 

4.Sınıf içerisindeki oyuncaklar kategorize edilip listelenmiştir. Her gün bir oyuncak ile bir öğrenci oynayacak şekilde oyuncak listesi oluşturulmuş, öğrencilerin sıra ile oynamaları sağlanmıştır. Oyuncakların gün bitiminde dezenfektanı sağlanarak diğer güne hazırlığı yapılacaktır.

 

 

5.Öğrencilerin dönüşümlü olarak kullandığı stem etkinlikleri ve proje çalışmalarını yürüttüğü atölye sınıfı teması azaltmak amacıyla kapatılmış, stem ve proje etkinlikleri sınıf içerisine aktarılmıştır.

 

6.Oyun odasında bulunan top havuzu ve zıp zıp kapatılmıştır.

 

7.Yemekhane toplantı odası ile birleştirilerek genişletilmiş, masalar arası mesafe artırılmıştır.

 

8.Yemek saatleri 4-5 yaş ve 6 yaş olarak bölünmüştür. Yemekhanede oturma düzeni öğrencilerin çapraz olacakları şekilde ayarlanmıştır. Kırmızı sandalyeler 6 yaşlara, yeşil sandalyeler 4-5 yaşlara ayrılmış ve sandalyelere öğrenci isimleri yapıştırılmıştır.

 

9.Giriş ve çıkışlarda öğrencilerin kıyafetleri değiştirileceğinden öğrencilerimizden 3’er değiş yedek kıyafet istenmiştir.

 

10.Giriş ve çıkış saatlerinde oluşabilecek yoğunluğu önlemek için siz velilerimize saat verilecektir.

 

Okulumuzda pandemi süreci nedeniyle tedbirler en üst seviyede alınmıştır. Öğrencilerimizle sağlıklı bir şekilde eğitim-öğretime başlamaya tüm kadromuz ile hazırız. Siz değerli velilerimize ve öğrencilerimize başarılı güzel bir eğitim-öğretim yılı dileriz…


PANDEMİ SÜRECİ NEDENİYLE OKUL İÇİNDE ALINAN TEDBİRLER PANDEMİ SÜRECİ NEDENİYLE OKUL İÇİNDE ALINAN TEDBİRLER PANDEMİ SÜRECİ NEDENİYLE OKUL İÇİNDE ALINAN TEDBİRLER PANDEMİ SÜRECİ NEDENİYLE OKUL İÇİNDE ALINAN TEDBİRLER PANDEMİ SÜRECİ NEDENİYLE OKUL İÇİNDE ALINAN TEDBİRLER